Biuro prasowe

2019-09-26

Miasto przyszłości w mappingu Rossmanna

Na tegorocznym łódzkim Light Move Festival zobaczycie projekcję „Brave New City”. To historia działań człowieka w naturalnym środowisku i wykreowania wirtualnego miasta przyszłości. Mapping będzie wyświetlany na fasadzie Łódzkiego Domu Kultury przy ul. Traugutta. Mecenasem projektu jest Rossmann.

Tematem przewodnim tegorocznego LMF jest „Przestrzeń”. Festiwal potrwa od piątku do niedzieli (27-29 września, godz. 19.00-24.00). Mapa atrakcji liczy ponad 40 przystanków. Trasa prowadzi przez odnowione fragmenty miasta i jego główne ulice: Piotrkowską, Traugutta, Narutowicza czy Rodziny Poznańskich. Na odwiedzających czekają iluminacje, mappingi, instalacje, muzyka i inne wyjątkowe wydarzenia.

Rossmann szczególnie zaprasza przed Łódzki Dom Kultury, na którym będzie wyświetlany mapping „Brave New City”. Sam ŁDK to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie województwa łódzkiego. Należy do najstarszych instytucji w regionie. Działa od 1953 r. Organizuje m.in. wystawy, koncerty, spotkania autorskie i prelekcje. A „nasz” mapping znalazł się w rankingu TOP 10 najbardziej interesujących wydarzeń tegorocznego festiwalu. Koncepcja i wykonanie jest autorstwa włoskiego studia kreatywnego Odd Agency.

Light Move Festival jest jednym z największych festiwali światła w Europie. Wykorzystuje unikatową architekturę Łodzi, jej kamienice i charakterystyczne budynki. Co roku festiwal odwiedza 700 tys. osób, a trasa liczy kilkanaście kilometrów. W tym roku zgłoszono na festiwal 140 prac, z których organizatorzy wybrali te najlepsze. Rossmann 6. rok z rzędu jest sponsorem LMF.

Jakub Jankowski

Do pobrania

powrót

Kontakt dla mediów

Agata Nowakowska

Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o.
Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl
+48 691 521 009

Dział Rzecznika Prasowego

Rzecznik_Prasowy@rossmann.com.pl
Rossmann SDP Sp. z o.o.
św. Teresy 109, 91-222 Łódź
tel: +48 42 61 39 113
fax: +48 42 61 39 108
http://www.rossmann.pl