Biuro prasowe

2018-11-07

Finał II edycji „Pomagamy jak umiemy"

Produkty o wartości 5 milionów złotych dla 222 organizacji w całej Polsce - to efekt korzystania z aplikacji Rossmann PL przez naszych klientów podczas ich zakupów. Do instytucji biorących udział w akcji „Pomagamy jak umiemy” trafiły – zgodnie z ich potrzebami - kosmetyki, chemia domowa, pieluchy czy karma dla zwierząt.

Wszystko zaczęło się w kwietniu 2017 r., kiedy to uruchomiliśmy dla naszych klientów aplikację umożliwiającą wstąpienie do Klubu Rossmann. Zależało nam, by zaproponować coś więcej niż dostęp do indywidualnych ofert czy dodatkowych rabatów. Dlatego postanowiliśmy, że dokonując zakupów nasi klienci jednocześnie będą mieli możliwość wsparcia lokalnych organizacji, które zajmują się pomaganiem: potrzebującym dzieciom, chorym, osobom starszym czy bezdomnym zwierzętom. Organizacje same wybierają sobie produkty, które im przekazujemy, stąd mamy pewność, że trafia do nich rzeczywiście to czego potrzebują najbardziej. W ubiegłym roku produkty o wartości 3,5 miliona złotych trafiły do 147 instytucji: domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk.

W tym roku firma Rossmann obchodziła 25tą rocznicę swojej działalności w Polsce. Chcieliśmy ją uczcić w szczególny sposób. W ramach II edycji akcji „Pomagamy jak umiemy” przekazaliśmy produkty o wartości 5 mln zł aż 222 instytucjom!

Aplikacja podczas trwania akcji - od 1 stycznia do 31 października 2018r. - działała jak „skarbonka”. Ponownie poprosiliśmy naszych pracowników w drogeriach, by wskazali organizacje charytatywne ze swojego miasta czy regionu, bo to oni najlepiej wiedzą, kto w ich sąsiedztwie potrzebuje pomocy. Następnie na stronie www.rossmann.pl/pomagamy odbyło się głosowanie i to nasi klienci ostatecznie wybrali, kogo w tym roku wspieraliśmy. We wszystkich naszych drogeriach widniały informacje na jaką organizację zbierane są środki.

W ramach Klubu Rossmann realizujemy już kolejną edycję akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Dziękujemy za to, że jesteście Państwo z nami!

Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich organizacji, które otrzymały wsparcie w ramach akcji „Pomagamy jak umiemy 2018” wraz z wartością darowizn, jakie do nich trafiły.

Zofia Kociołek-Sztec

powrót

Kontakt dla mediów

Agata Nowakowska

Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o.
Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl
+48 691 521 009

Dział Rzecznika Prasowego

Rzecznik_Prasowy@rossmann.com.pl
Rossmann SDP Sp. z o.o.
św. Teresy 109, 91-222 Łódź
tel: +48 42 61 39 113
fax: +48 42 61 39 108
http://www.rossmann.pl